
1. Domy z bali drewnianych - poznaj ich zalety
2. Całoroczne domy z bali drewnianych
3. Jak długo buduje się domy drewniane?
Domy z bali drewnianych - poznaj ich zalety
Drewno jest materiałem niezwykle estetycznym i dekoracyjnym. Wykonanych z niego domów, nie trzeba tynkować ani niczym ozdabiać. Domy z bali doskonale wpisują się w krajobraz górski, nadmorski czy leśny. Ale równie pięknie będą prezentować się w mieście. Atmosfera panująca w drewnianym domu jest przyjazna dla całej rodziny. Są one budowane przy użyciu specjalnej technologii ściany wieńcowej z pojedynczego bala wielokrotnie struganego. Do budowy domu letniskowego lub altanki stosuje się o przekrojach 65/110 mm lub 58/110 mm. Domy całoroczne wykonane są z bali o przekroju 100/160 mm.
Całoroczne domy z bali drewnianych
Do niedawna domy drewniane kojarzone były z działkami rekreacyjnymi lub kempingami. Teraz, nowoczesne domy z litych bali, mogą służyć ich mieszkańcom przez okrągły rok. Sekretem jest odpowiednia izolacja termiczna. Ściany zewnętrzne ocieplone są wełną drzewną, natomiast od wewnątrz montuje się drewno lub, na życzenie klienta, płyty gipsowo kartonowe. Niezbędny jest także odpowiedni fundament, którego zadaniem jest skuteczna izolacja domu od podłoża. Zaletą domu z bali drewnianych jest to, że długo trzymają ciepło wewnątrz. W ten sposób można zmniejszyć wciąż rosnące rachunki za ogrzewanie. Klienci mogą wybrać projekt domu, w rustykalnym lub nowoczesnym stylu, albo zaprojektować go samodzielnie. Jeśli klient chce mieć przytulną werandę lub ogród zimowy - nic nie stoi temu na przeszkodzie.
Jak długo buduje się domy drewniane
Budowa domu drewnianego trwa krócej niż murowanego. Oczywiście zanim ruszy budowa, niezbędne jest uzyskanie wszystkich urzędowych zezwoleń. Nasz wymarzony dom może powstać już w 9 do 12 miesięcy. Wszystko zależy od złożoności projektu. Po postawieniu ścian, montowane są rynny odprowadzające wodę deszczową, okna i drzwi, co oznacza dom jest oddawany do użytku w stanie surowym zamkniętym. Pozostaje jeszcze tylko założyć instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i wentylacyjne i można się wprowadzić.