
Życie Miłosza przemienia się w koszmar. Wybitny inżynier, genialny przedsiębiorca i współwłaściciel świetnie prosperującej firmy trafia za kratki. I to za czyn, którego jak twierdzi nie popełnił. Kiedy po piętnastu latach wychodzi na wolność, ma tylko jeden cel - znaleźć prawdziwego mordercę swojego przyjaciela i na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.
W wyniku prywatnego śledztwa Miłosz odkrywa, że na pozór niepowiązane ze sobą wątki łączy jeden incydent z dawnych lat... Jaki ma wpływ na rozwiązanie zagadki? Kto tak naprawdę stoi za morderstwem? I czy on sam faktycznie jest bez winy?
„Za żywopłotem” czyta się w napięciu i z pełnym zaangażowaniem! Skrupulatna intryga, duchy przeszłości i mocny, dający do myślenia finał. Kryminał Marii Biernackiej-Drabik to nie tylko zapis dochodzenia do prawdy, ale też próba pokazania, jak wiele jest ofiar, których podczas procesu i już po nim nikt nie zauważa.
Maria Biernacka-Drabik – Polonistka od lat realizująca się w pracy z młodzieżą i autorka publikacji metodycznych. Pisze scenariusze i reżyseruje spektakle młodzieżowych grup teatralnych, czerpiąc nieustanną radość z kreatywności i spontaniczności młodych aktorów. Kocha Lubelszczyznę, z której pochodzi i na której mieszka, ale najchętniej odpoczywa na bieszczadzkim szlaku lub w zaciszu mazurskiej wsi. Z zamiłowania do życia, które dzięki książkom można każdego dnia przeżywać na nowo – czytelniczka. Z pragnienia uwolnienia wewnętrznego głosu domagającego się swych praw – autorka debiutanckiej powieści opisującej historię Miłosza Zdebskiego ukrytą „Za żywopłotem”.
Tytuł: „Za żywopłotem”
Autor: Maria Biernacka-Drabik
Data premiery: 15.02. 2023
Cena:
Liczba stron:
Wydawnictwo Muza